بهترین مواد شوینده شستشوی فرش در خانه

بهترین شوینده برای شستشوی فرش در خانه

یکی از دغدغه های اغلب افراد شستن فرش ها در منزل بدون تغییر در رنگ و ظاهر آن ها است. بهترین راه برای بر طرف ساختن این دغدغه استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مناسب می باشد. در واقع یکی از پارامترهای مهم و اصلی جهت شستن فرش، ماده شوینده با کیفیت و مناسب است. همچنین استفاده از مواد شوینده ملایم بهترین گزینه برای شستشوی فرش ها در منزل به شمار می آید.

ساخت مواد شوینده برای شستشوی فرش در خانه

جهت ساخت مواد شوینده قالیشویی ملایم می توانید از ترکیب :

  • سه قاشق شامپو فرش
  • یک قاشق سرکه سفید
  • و یک لیوان آب استفاده کنید.

مواد شوینده با کیفیت علاوه بر اینکه تمام آلودگی ها را از روی فرش پاک می کنند، باعث دوام بیشتر و طول عمر آن می شوند.

بهتر است از مواد شوینده متناسب با نوع فرش خود استفاده کنید. تمیز کردن لکه ها قبل از شستشو تأثیر بسیار زیادی در زیبایی و درخشندگی فرش دارد.
بهترین ماده شوینده برای شستشوی فرش در خانه باید از ویژگی ها و خصوصیات خاصی برخوردار باشد. در واقع بهترین ماده شوینده خاصیت نرم کنندگی فوق العاده ای دارد. یک ماده شوینده مناسب نه تنها به بافت فرش آسیبی وارد نمی کند، بلکه آن را بسیار نرم و لطیف می کند. همچنین یک ماده شوینده مناسب به صورت خنثی می باشد و ph آن قلیایی و اسیدی نیست.

بهتر است بدانید وجود ماده قلیایی در مواد شوینده باعث رنگ پریدگی الیاف رنگی فرش می شود.
از دیگر ویژگی های بارز یک ماده شوینده برای شستشوی فرش در خانه این است که از قدرت پاک کنندگی بالای لکه ها و جرم های روی سطح فرش برخوردار است. یک ماده شوینده با کیفیت باید قادر باشد لکه های موجود بر روی فرش را از بین ببرد.

همچنین شما می توانید از یکسری ترکیبات خانگی جهت از بین بردن لکه ها استفاده کنید. انحلال بهترین ماده شوینده در آب بالا است و بسیار مقرون به صرفه می باشد. در صورتی که ماده شوینده از قابلیت انحلال بالایی برخوردار نباشد، استفاده از آن موجب پوسیدگی و خرابی فرش می شود.
یک ماده شوینده مناسب نیز به هیچ وجه باعث خوردگی و خرابی فرش نمی شود.

در ضمن کفی که با استفاده از این ماده شوینده مناسب تولید می شود به راحتی قابل کنترل است. دارا بودن رایحه و عطر مناسب نیز از دیگر ویژگی های بهترین ماده شوینده به شمار می آید.

به گونه ای که تا مدت ها بعد از شستشو، فرش دارای یک رایحه خوشایند خواهد بود. همچنین یک ماده شوینده مناسب به آسانی آبکشی می شود. وجود مواد شوینده در فرش بعد از آبکشی باعث زردی آن خواهد شد.

نحوه استفاده از این مواد شوینده در خانه

برای شستن فرش در منزل باید ابتدا فرش را در حیاط منزل و بر روی یک سطح شیبدار پهن کنید. مواد شوینده برای شستشوی فرش در خانه را بعد از مرطوب شدن کامل فرش باید بر روی آن بریزید. از مواد شوینده خانگی مناسب برای شستشوی فرش می توان به پودر صابون، شامپو فرش، پودر دستی و مایع ظرفشویی اشاره کرد. این نوع مواد شوینده خانگی به بافت فرش آسیبی وارد نمی کنند.
برای شستشوی فرش با این مواد شوینده باید از آب با دمای ۲۰ تا ۳۰ درجه استفاده کنید. در پایان کار باید فرش را به صورت کامل آبکشی کرد زیرا ماندن مواد شوینده بر روی فرش باعث مات شدن و پوسیدگی آن می شود. برای شستن فرش به هیچ وجه نباید از پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید زیرا این نوع پودر یک ماده قلیایی است و آسیب جدی به بافت فرش وارد می کند.
در واقع این نوع مواد قلیایی باعث کدر شدن و رنگ پریدگی فرش ها می شوند. بعد از اتمام شستشوی فرش بهتر است فرش را در جایی آزاد و آفتابی پهن کنید. به منظور جلوگیری از تغییر رنگ فرش باید آن را به پشت پهن کرد. همچنین برای اینکه به الیاف فرش آسیبی نرسد باید از پاروی پلاستیکی استفاده کنید.

مزایای استفاده از مواد شوینده خانگی

استفاده از مواد شوینده خانگی مزیت های بسیاری را به دنبال دارد، از این رو نگاهی مختصر به برخی از این مزیت ها خواهیم داشت. یکی از این مزایا شستشوی فرش در خانه با بهترین کیفیت است. همچنین استفاده از این نوع مواد شوینده تأثیر بسیار زیادی در نرم شدن الیاف فرش دارد. از دیگر مزیت های استفاده از مواد شوینده خانگی جلوگیری از تغییر رنگ فرش است.

البته این نکته را فراموش نکنید که استفاده از خدمات قالیشویی، بهترین راه برای شستشوی فرش های شماست.
استفاده از این مواد مانع از درهم آمیختن رنگ‌ های فرش می شود. به نوعی می توان گفت استفاده از شوینده برای شستشوی فرش در خانه مانع از پخش شدن رنگ فرش می گردد. همچنین مواد شوینده خانگی قادرند تمامی لکه‌ های سرسخت را بدون آسیب به بافت فرش به خوبی از بین ببرند.

5/5 - (1 امتیاز)