قیمت شستشوی فرش ماشینی

قیمت شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش یکی از کارهای مهم و ضروری در بین ما ایرانیان است، به ویژه با نزدیک شدن به روزهای آخر سال شستشو و نظافت فرش های منزل یکی از دغدغه های هر خانواده ایرانی است.

شستشوی به موقع و مناسب فرش علاوه بر نطافت و تمیزی منزل به عمر و ماندگاری فرش نیز کمک بسزایی می نماید.

یکی از نکات مورد اهمیت در هنگام شستشوی فرش ماشینی، دانستن قیمت آن است.

قیمت شستشوی فرش ماشینی برای هر متر مربع فرش، بر اساس فاکتورهایی مانند، نوع شستشو (شستشوی عادی یا اعلاشویی)، داشتن خدمات درخواستی مانند لکه بری، ریشه زنی، شیرازه دوزی، ترمیم و رفوگری فرش و… می باشد.

قیمت شستشوی فرش ماشینی به صورت عادی با قیمت شستشوی درجه یک فرش ماشینی مسلما پایین تر می باشد.

قیمت شستشوی فرش ماشینی شامل نوع مواد شوینده به کار رفته، نوع خدمات درخواستی، هزینه بسته بندی و کاور کشی و هزینه ایاب ذهاب می باشد. به علاوه فرش های دستباف به علت ظرافت و حساسیت بیشتری که نسبت به فرش های ماشینی برخوردارند، هزینه شستشوی بالاتری نسبت به آنها دارند.

تعرفه قیمت بر اساس اتحادیه قالیشویان تهران

تعرفه و نرخ مراکز قالیشویی معمولا بر اساس متراژ فرش محاسبه می گردد.

قیمت شستشوی فرش های ماشینی معمولا بر اساس نرخ تورم، نوع خدمات، سالانه توسط اتحادیه قالیشویی به تمام مراکز قالیشویی اعلام می گردد و قالیشویان عضو اتحادیه موظف اند قیمت های خود را براساس تعرفه اعمال شده، ارائه نمایند. مشتریان معمولا به دنبال قالیشویی با نازل ترین قیمت ها می باشند.

قیمت اعلاشویی فرش ماشینی

فرش ماشینی به علت تنوعی که دارد، نوع شستشوی مختلفی هم دارد که اعلاشویی از بهترین های آن هاست و قیمت ها در لیست زیر اعلام گردیده است.

  • شستشوی عادی فرش ماشینی (با آب و پودر تاید)       متری 16/000تومان
  • اعلاشویی فرش ماشینی (شستشوی درجه ۱)              بازدید رایگان کارشناسان قبل از شستشو و تایین قیمت.
  • لک برداری ( هر نوع لک برداری از فرش ماشینی)           بازدید رایگان کارشناسان قبل از شستشو و تایین قیمت
  • خشکشویی فرش ماشینی در منزل                             متری 24/000 تومان

 

ارائه قیمت های شفاف و مناسب یک قالیشویی نشانه معتبر بودن و با کیفیت بودن آن مرکز قالیشویی می باشد.

از آنجایی که در قالیشویی های تمام اتوماتیک نیاز به نیروی انسانی کمتری در مقایسه با قالیشویی های دستی است، بنابراین تعرفه قیمت قالیشویی های تمام اتوماتیک پایین تر می باشد. هر چند این روزها اکثر قالیشویی ها مجهز به دستگاه های تمام و نیمه اتوماتیک جهت شستشو هستند اما هنوز هم مراکز قالیشویی هم وجود دارند که از روش دستی و با استفاده از نیروی انسانی و کارگران به ارائه خدمات می پردازند.

جهت آگاهی از آخرین تعرفه و قیمت ها در خصوص فرش های ماشینی و دستباف با کارخانه قالیشویی افرا تماس بگیرید.

قیمت شستشوی فرش ماشینی نوع شستشوی عادی، طبق نرخ اتحادیه 11/500 تومان و شستشوی های دیگر حتما باید بازدید شود و نسبت به فرش ماشینی شما قیمت داده شود.

تاثیر مواد شستشو در قیمت شستشوی فرش ماشینی

چنانچه در ابتدای مقاله ذکر شد، عوامل و فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت نهایی شستشوی فرش ماشینی تاثیر دارند و یکی از آن فاکتورها، مواد شوینده به کار رفته می باشد. نوع شستشوی انتخابی که شامل شستشوی عادی و اعلاشویی می باشد در قیمت شستشو تاثیر دارد.

در شستشوی عادی فقط از پودر شوینده استفاده می شود و تنها یک بار فرش شسته می گردد، اما در اعلاشویی فرش توسط شامپوهای شوینده و دوبار شسته می شود. پودرهای شوینده می توانند به بافت فرش آسیب برساند و سبب کهنگی و فرسودگی فرش گردند بنابراین بسیاری از مشتریان ترجیج می دهند از روش اعلاشویی استفاده نمایند.

از آنجایی که قیمت شامپوهای شوینده از پودرهای شستشو بیشتر می باشد در نتیجه هزینه اعلاشویی مسلما بالاتر از شستشوی عادی فرش می باشد.

قیمت مواد شوینده نیز با توجه به نرخ تورم و اوضاع اقتصادی متفاوت و متغییر می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *