چه موقع نیاز به خشکشویی فرش داریم؟

خشکشویی فرش بهتر است یا قالیشویی ؟

خشکشویی فرش را قطعا بسیاری از شما کلمه را شنیده اید. خشکشویی فرش در حقیقت شستشویی سریع و موضعی برای فرش هایی که از لحاظ بهداشتی تمیز هستند و نیاز به ابکشی ندارند فقط عملی جهت لکه گیری فرش و درخشانتر کردن فرش می باشد.

زمانی که از لحاظ زمانی محدودیت دارید و زمان لازم جهت فرستادن فرش خود به قالیشویی را ندارید می توانید به خشکشویی فرش خود بپردازید. یقینا خشکشویی فرش هزینه کمتری در مقایسه با شستشوی کامل فرش را دارد.

هم چنین زمانی که در منزل خود انواع و اقسام فرش در مدل ها و جنس های مختلف دارید، گزینه خشکشویی انتخاب مناسبی جهت تمیز کردن فرش ها و منزل شما می باشد.

فرش های مناسب برای خشکشویی

سوال اینجاست خشکشویی فرش برای چه فرش های مناسب می باشد؟

فرش های دستباف را خشکشویی کنیم یا ماشینی ؟

اصولا فرش هایی که الیاف ظریف هستند و خط رنگ دهی ندارند یعنی دارای رنگ ثابت هستند برای خشکشویی مناسب هستند و در هنگام خشکشویی اسیب نمی بینند. به علاوه چنانچه در منزل فرش های دستباف و گرانقیمت و نفیس دارید و از شستشوی انها نگران هستنید می توانید از روش خشکشویی استفاده نمایید زیر که خشکشویی فرش نوعی روش شستشوی فرش در منزل می باشد. همانطور که در قسمت ابتدای مقاله اشاره شده خشکشویی فرش روشی سریع بدون استفاده از اب می باشد بنابراین می توانید فرش هایی که کثیفی زیادی ندارند با روش خشکشویی تمیزتر و درخشانتر نمایید. همچنین خشکشویی فرش برای فرش هایی که کرک دهی بالایی دارند اصلا توصیه نمی گردد.

خشکشویی فرش از خدمات در محل قالیشویی می باشد.

در هنگام خشکشویی از مواد شوینده خنثی مانند شامپو فرش استفاده می شود هر چند که انتخاب نوع شوینده با توجه به نوع فرش، رنگ و بافت ان متفاوت می باشد. اگر علاقه ای به خشکشویی فرش در منزل ندارید می تواند از خدمات مراکز تخصصی قالیشویی ها در این زمینه استفاده نمایید در واقع خشکشویی فرش در منزل یکی از سرویس های قالیشویی ها می باشد.

سرویس خشکشویی فرش یک امر تخصصی در میان اتحادیه قالیشویان می باشد. متاسفانه بیشتر مردم باور اشتباهی درباره خشکشویی دارند و فکر می کنند بعد از خشکشویی هنوز لکه و الودگی بین تاروپود فرش وجود دارد که یقیقا این بارو صحیح نیست و خدمات ارائه شده قالیشویی ها در زمینه خشکشویی بسیار دقیق و اصولی بوده و می توانید با خیال راحت از این خدمات بهره مند شوید.

این نکته را به یاد داشته باشید که همواره فرش یا قالی منزل شما نیاز به اب و مواد شوینده نیاز ندارد و گاهی با یک خشکشویی اصولی می تواند تمیز و زیبا گردد.

خدمات خشکشویی در منزل شما علاوه بر فرش ها می تواند شامل :

شستشوی مبل، پرده، تابلو فرش، تشک خوشخواب و … باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.