چگونه به کمک قالیشویی خانگی از شر لکه های فرش قوی خلاص شویم؟

چگونه به کمک قالیشویی خانگی از شر لکه های فرش قوی خلاص شویم؟

(مقاله زیر حتی در از بین بردن لکه ادرار حیوانات خانگی هم موثر هستند.)

آیا فرش های شما پر از لکه شده اند؟ فرشتان لکه های وحشتناکی دارد و بوی بدی می دهد؟ مقاله زیر به شما کمک می کند از بین بردن لکه فرش را یاد بگیرید. فرش های نرم و تمیز احساس دنج و خوبی دارند. از آن طرف قالیچه و فرش هایی که جایی برای ادرار سگ، چربی، قهوه یا هر نوع لکه بودار دیگری بوده اند حداقل این است که احساس بدی هنگام تماس با آن ها به آدم دست می دهد. ممکن است حتی در این شرایط فکر این هم به ذهنتان برسد که کلا فرش هایتان را عوض کنید و به هزینه آن فکر کنید. اما قبل از این کارها، بیایید سعی کنید با خواندن این مقاله و آموزش قالیشویی آن این آسیب ها را از بین ببرید.این راهنما به شما مواد مورد نیاز، ابزار و روش هایی را که برای تمیز کردن لکه ها به آن نیاز دارید را به شما معرفی می کند تا بتوانید هر نوع لکه و بوی بدی را از فرشتان بزدایید. همچنین شما خواهید آموخت زمانی که سریعا حادثه رخ می دهد چکار کنید تا آسیب حداقلی به فرشتان برسد.

قالی شویی مبتدی برای از بین بردن لکه

هر چه سریع تر دست به عمل بزنید، شانس موفقیت شما در از بین بردن لکه فرش بیشتر خواهد بود. سرعت عمل حتی ممکن است باعث شود لکه حتی شکل هم نگیرد! زمانی که کوچکترین تغییر رنگی در سطحی از فرشتان احساس کردید بلافاصله دست به کار شوید! اولا، اگر هر گونه کثیفی قابل جداسازی ای را مشاهده کردید سریعا آن را با چاقو یا قاشقتان بردارید. هدف شما باید این باشد که نگذارید این کثیفی بیشتر درون فرشتان فرو رود؛ پس هواستان باشد که از فشار دادن زیاد از حد جلوگیری کنید و مواد را محکم تر درون الیاف فرش فشار ندهید. سپس به آرامی با پارچه یا دستمال توالت خیس آن را خشک کنید. از پارچه ساده یا دستمال توالت بدون رنگ و طرح استفاده کنید و لکه را به آرامی با ضربات دستتان خشک کنید. این روند ممکن است چندین دقیقه طول بشکد پس صبور باشید. حالا به این منطقه شوینده ضد لک مخصوص قالیشویی بزنید. می توانید این محصولات را در سایت های اینترنتی یا سوپرمارکت ها تهیه کنید. در انتها، ناحیه را با آب سرد بشویید (هرگز از آب گرم برای این کار استفاده نکنید) و سپس دوباره با دستمالتان آن را خشک کنید.

از بین بردن لکه ادرار سگ و گربه

اولین نکته در رابطه با این نوع لک این است که هرگز از تمیزکننده های حرارتی استفاده نکنید. حرارات بالای این تجهیزات احتمالا بو و ظاهر لکه را بدتر از قبل می کند. ابتدا درست مثل یک لکه عادی با آن رفتار کنید و سعی کنید با دستمال نهایت رطوبت ممکن را جذب کنید. سپس از پاک کننده ادرار حیوانات خانگی استفاده کنید. یادتان باشد که همیشه به جای کشیدن حالت دستتان ضربه وار باشد و فرش را در مایع قالیشویی غرق نکنید.. این فرآیند را تا زمانی که لکه و بو از بین بروند تکرار کنید. راه دیگری هم وجود دارد و آن استفاده شوینده قالیشویی خانگی است که منظور همان تی خیس است. پس از آن می توانید ناحیه را با آب سرد بشویید.

از بین بردن بوی بد فرش

برای پاک کردن فرشتان از بوی بد، ابتدا هر نقطه ای که بوی زیادی می دهد را با پارچه خیس تمیز کنید. سپس این کار را با یک پارچه خشک تکرار کنید تا فرشتان خشک شود. سپس به فرشتان کمی جوش شیرین بزنید. پس از نیم ساعت فرش را با یک جارو برقی تمیز کنید و اگر هنوز بویی احساس می کنید این روند را تکرار کنید.