نحوه مو گیری فرش

نحوه موگیری فرش در منزل

یکی از مشکلاتی که همیشه هنگام تمیز کردن فرش ها و موکت ها وجود دارد، جمع کردن موهای ریخته شده بر روی آنها می باشد.

موی انسان به طور روزانه بین صد تا صدو پنجاه عدد میریزد که معمولا این موها لای پرزهای فرش پنهان می شوند و بیشتر اوقات با جاروبرقی نیز پاک نمی شوند. برای موگیری فرش از روی فرش خود راههای متعددی وجود دارد که در ادامه به انواع آن اشاره خواهیم نمود.

1- یکی از راهکارها یا در واقع بهترین راه موگیری فرش استفاده از حوله و آب می باشد بدین صورت که مقداری آب بر روی فرش خود اسپری نمایید و سپس حوله خشک را روی فرش بکشید تا موهای موجود در فرش را به خود بگیرد.

2- راه دیگر جارو برقی کشیدن با سری مخصوص آن می باشد، برای این کار ابتدا سری پرزگیر جاروبرقی را خوب پاک نمایید سپس مکش جاروبرقی را در حالت حداکثر قرار دهید و فرش را جارو بزنید که در اغلب موارد همواره مقداری مو روی فرش باقی خواهد ماند.

3- روش دیگر استفاده از موگیرهای موجود در بازار می باشد که می بایست آن را بر روی فرش بکشید تا موهای فرش را جمع نماید که البته این روش برای خانه های که در ان حیوانات خانگی مانند سگ یا گربه نگهداری می نمایند، توصیه می گردد.

قبل از قالیشویی فرش های خود را موگیری نمایید

یکی از نکاتی که همواره قبل از سپردن فرش به قالیشویی ها می بایست آن را به کار برد، جاروبرقی کشیدن قالی است زیرا که با جاروزدن فرش آشغال های موجود در فرش را می گیرید و فرش بدون هیچ آشغالی به قالیشویی می رود که خوب مسلما نتیجه آن تحویل گرفتن فرشی تمیزتر می باشد.

نکته خیلی مهم تر که معمولا فراموش می شود، جمع کردن موهای موجود در فرش است چرا که موی موجود در فرش در هنگام شستشو به فرش می چسبد و از فرش خارج نخواهد شد و پس از شستشو، مو همچنان در فرش وجود دارد که حالتی بد در فرش ایجاد می نماید.

 

بنابراین اکیدا توصیه می گردد قبل از فرستادن به فرش به قالیشویی ها، موی آن را خوب بگیرید و محکم جارو برقی بکشید. اکثر خانواده ها با این تصور که فرش را به قالیشویی می فرستیم و دیگر نیازی به گرفتن مو و جارو برقی کشیدن ندارد، فرش های خود را با گردو خاک و مو و آشغال به قالیشویی ها میفرستند که نهایتا، نتیجه خوبی از شستشوی فرش بدست نمی آورند.

ترفند هایی برای جلوگیری از مو گرفتن فرش های منزل

همانطور که ریختن آشغال و گرد و خاک بر روی فرش امری اجنتناب ناپذیر است، ریختن مو و جمع شدن مو بر روی فرش نیز امری اجنتاب ناپذیر می باشد.

جمع شدن مو بر روی فرش در خانه هایی که افراد مو بلند زندگی می نمایند و یا حیوانات خانگی در منزل نگهداری می کنند بیشتر است.

یکی از راه هایی که می توان از جمع شدن زیاد مو بر روی فرش جلوگیری نمود، کوتاه کردن موهایتان است!( شاید برایتان سنگین تمام شود ولی اگر واقعا تمیز کردن موها روی فرش برایتان سخت و وقت گیر است، می توانید موهای خود را کوتاه نمایید تا موهای کمتری بر روی فرش جمع گردد )

راه دیگر استفاده از رو فرشی بر روی فرش های می باشد. امروزه رو فرشی های کشدار مانند ملافه های کشدار در بازار موجود می باشند که می توانید با کش موجود در آن ،روفرشی را بر روی فرش ثابت نمایید و با خیال راحت از فرش استفاده نمایید و در آخر با تکاندن روفرشی، خود را از جمع کردن موی روی فرش، خلاص نمایید.

4/5 - (4 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *