روش های شستشوی مبلمان در قالیشویی ها به چه صورت است؟

شستشوی مبل در قالیشویی

شستشوی مبلمان منزل همواره از دغدغه خانم های خانه دار می باشد. به ویژه به هنگام ایجاد لکه در مبل به دلیل نداشتن آگاهی از جنس و الیاف مبل، هنگام پاک کردن لکه به مبل آسیب می زنیم.

چه موقع از خدمات قالیشویی برای شستشوی مبلمان استفاده کنیم؟

بسیاری از لکه های مبلمان از بین نمی روند و یا خودمان نمی توانیم آنها را پاک کنیم در این گونه مواقع بهتر است از خدمات قالیشویی های مجاز برای شستشوی مبل ها استفاده نماییم.

مراحل شستشوی مبل شامل

  • لکه گیری وگرفتن غبار
  • گرفتن پرزهای پارچه
  • اطلاع از جنس پارچه مبلمان
  • اطلاع از چگونگی و نوع لکه
  • استفاده از مواد متناسب نوع لکه
  • شستشوی کامل با مواد مناسب

گرفتن آب از پارچه و الیاف مبلمان و خشک کردن اصولی و استاندارد جهت آسیب نرساندن به مبلمان می باشد.

اصولا بسیاری از مبلمان های شما دفترچه یا برچسبی مبنی بر نوع و جنس پارچه به همراه دارند که هر یک راهنمایی مناسب جهت شستشوی مبلمان می باشند.
همانطور که اشاره شده اولین مرحله شستشوی مبل، گرد و غبار گیری می باشد. برای این منظور با استفاده از جارو برقی تمام گرد و غبار و آشغال های موجود در مبل به ویژه در شیارهای آن را به خوبی خالی نمایید. مرحله بعدی پرز زدایی است. جارو برقی های عادی قادر نیستند خز یا موی حیوانات و پرزهای خیلی ریز را جمع آوری نمایند بنابراین از یک غلتک پرزگیر برای جمع آوری خز و پرزهایی برای شستشوی مبل خود استفاده نمایید.

نحوه شستشوی مبل در قالیشویی

ما با بکارگیری نیروهای ماهر و تجهیزات پیشرفته مبلمان شما را شستشو می دهیم.

نیروهای مجرب ما با دقت بالا عمل شستشوی مبل را انجام می دهند. خدمات ما به گونه ای است که هیچگونه تغییر منفی در کیفیت مبل شما ایجاد نمی کند. ما برای هر جنس مبل از مواد شوینده مخصوص به آن استفاده می کنیم. در واقع شستشوی مبلمان در قالیشویی ما با آگاهی کامل انجام می گیرد. شما می توانید با خیالی آسوده شستشوی مبلمان خود را به ما بسپارید.

ما ابتدا غبار مبل را به طور کامل می گیریم. پس از غبارگیری عمل لکه گیری را انجام می دهیم. عمل لکه گیری با توجه به جنس مبلمان و نوع لکه آن انجام می شود. لکه گیری باید با دقت کافی انجام شود در غیر اینصورت سبب آسیب جدی به زیبایی ظاهری مبل خواهد شد. هر نوع لکه به مواد شوینده مخصوص نیاز دارد. ما با توجه به تجربه ای که داریم می توانیم به درستی متناسب با نوع لکه روش تمیز کردن آن را تشخیص دهیم.

ما پرزهای موجود بر روی مبلمان شما را با استفاده از غلتک پرزگیر از بین می بریم. در اینصورت ظاهر مبل شما صاف تر و شکیل تر خواهد شد. انتخاب مواد شوینده درست بسیار اهمیت دارد. می توان گفت انتخاب شوینده متناسب با جنس مبل کار هر کسی نیست. ما به دلیل دارا بودن تجربه کافی مواد شوینده متناسب با جنس مبل شما به کار می بریم. در آخر آب را از پارچه مبلمان گرفته و آن را به صورت اصولی خشک می کنیم. در اینصورت هیچگونه آسیبی به مبل شما وارد نخواهد شد.

نکته:

شستشوی مبلمان چرمی بسیار حساس می باشد بنابراین توصیه می گردد در نگهداری این گونه مبل ها دقت بالایی به کار رود. برای تمیز ماندن این گونه مبل ها بهتر است آنها را مرتبا گردگیری نمایید و سطح آن را با واکس مخصوص چرم، درخشان نمایید. هرگز مبلمان چرمی را با پاک‌کننده‌های شیمیایی شست ‌و شو ندهید؛ زیرا با این کار مبلمان را نابود کرده‌اید. توصیه می‌شود هر هفته از دستمال خشک و جاروبرقی برای تمیز کردن مبل استفاده کنید و به محض ریختن مواد غذایی آن را تمیز کنید. از آب زیاد، حلال‌های تمیزکننده، صابون یا آمونیاک برای شست ‌و شوی مبل چرمی استفاده نکنید.

شستشوی مبلمان به روش خشکشویی

چنانچه می خواهید روکش مبل ظریف، مبلمان پارچه ای یا تشک مبل را طبق اصول بهداشتی تمیز کنید، بخارشوی بهترین وسیله برای شستشوی مبلمان در منزل می باشد. بخارشوی به غیر از لکه ها، چربی ها، باکتری ها، کپک ها و ویروس ها و ذرات گردو غبار را نیز از روی مبل پاک می نماید.
ابتدا مبل را جارو برقی بکشید مطمئن شوید که از سر جارو برقی استفاده کنید که متناسب با روکش مبلی باشد که در حال تمیز کردن هستید.

مطمئن شوید که با سر جارو برقی اشتباه نباشد که ممکن است به پارچه آسیب بزند یا پارچه را لکه کند.

اگر لکه مشخصی بر روی روکش مبل هست، پاک کننده لکه روکش مبل را بر روی آن اسپری کنید.

بگذارید پاک کننده بر روی مبل بماند تا لکه را از بین ببرد.

بستگی به نوع پاک کننده ای که استفاده می کنید، مقدار زمانی که باید بر روی لکه بماند فرق می کند ولی باید حدود 3 تا 5 دقیقه بر روی لکه بماند. سپس آن ناحیه را با پارچه نرم خشک کنید.

مبل شویی یک حرفه تخصصی است، بنابراین نباید آن را به دست افراد بی تجربه سپرد. ما با استفاده از خدمات خشکشویی هیچگونه آسیبی به مبلمان شما وارد نخواهیم کرد. خدمات خشکشویی تمامی آلودگی ها را از مبلمان شما پاک خواهد کرد. استفاده از روش های سنتی سبب آسیب به بافت مبل و پارگی پارچه مبل می شوند. همچنین احتمال رنگ پریدگی و یا تغییر رنگ مبلمان با استفاده از روش سنتی بسیار زیاد است.

بخارشوی بهترین وسیله جهت پاک کردن روکش مبلمان، تشک مبل و … با اصول بهداشتی است. شما علاوه بر آلودگی می توانید تمامی باکتری ها، ویروس ها و کپک ها را از مبل خود پاک کنید. ما می توانیم با استفاده از دستگاه بخار شوی در محل شما شستشوی مبل را انجام دهیم. همچنین با اسپری پاک کننده لکه مبل شما را مثل روز اول پاک می کنیم.

استفاده از اسپری پاک کننده لکه نیازمند دقت و تجربه است. مقدار زمان استفاده از اسپری با توجه به نوع لکه متفاوت می باشد. نیروهای مجرب ما با دقت و دانش بالا این کار را برای شما انجام می دهند. ما تمامی مراحل شستشوی مبلمان را به روش خشکشویی برای شما در محل انجام می دهیم. ما از دستگاه های به روز برای تمیز کردن مبل های شما استفاده می کنیم و در نهایت مبلی پاکیزه را به شما تحویل خواهیم داد.

از جمله خدمات در منزل قالیشویی افرا خشکشویی مبلمان در محل میباشد که با ضمانت و اصولی ترین حالت انجام میشود.

قیمت شستشو و خشکشویی مبلمان در منزل

قیمت خشکشویی مبلمان در منزل طبق نرخی که اتحادیه در نظر گرفته است مشخص میشود:

مبلمان به طور معمول 7 نفره هستند که قیمت نرمال مبلمان 7 نفره بدون تشک دوبل 300/000 تومان با حق سرویس میباشد و هر تشک و کوسنی که به هرکدام اضافه میشود، هرکدام 20/000تومان به ان اضافه میگردد.

هر  صندلی اضافه برای شستشو اضافه شود، هرکدام 30/000 تومان به ان اضافه میشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر قیمت قالیشویی به لینک تعرفه ها مراجعه کنید.

قیمت شستشوی مبل در قالیشویی ما شفاف است و طبق اتحادیه قالیشویان تهران تعیین می شود. البته قیمت شستشوی مبلمان با توجه به جنس و نوع شستشوی آن متفاوت خواهد بود. قیمت قالیشویی ما بر طبق اتحادیه قالیشویی است، بنابراین هیچگونه هزینه اضافی پرداخت نخواهید کرد.

هزینه کارشناسی کردن مبل برای شما رایگان است. کارشناسان خبره ما قبل از هر کاری به صورت تخصصی مبلمان شما را بازدید می کنند. سپس بر اساس وضعیت آن ها قیمت و روش شستشو تعیین می شود. قیمت قالیشویی ما با توجه به خدماتی که به شما ارائه می دهیم بسیار مناسب است. شما با پرداخت هزینه مناسب از خدماتی با کیفیت بهره مند خواهید شد.

قیمت شستشوی مبلمان هفت نفره بدون تشک دوبل 300هزار تومان است. هر تشک اضافه مبلغ 20 هزارتومان به قیمت نهایی شما اضافه می کند. همچنین قیمت هر مبل اضافه 40 هزار تومان و هر صندلی اضافه 30 هزار تومان است. قیمت های ما بسیار منصفانه هستند.

بررسی انواع بخارشوی برای شستشوی مبل؟؟

بخارشو انواع زیادی دارد. آنها معمولا بسته به نوع مواد به انواع گوناگونی تقسیم می شوند.

بهترین نوع بخارشو برای روکش مبل، بخارشوی روکش مبل، بخارشوی پارچه مبل و بخارشوی دستی است.

بخارشوی روکش مبل به وضوح برای این کار ساخته شده است. بخارشوی پارچه مبل برای تمیز کردن و بخارشوی دستی برای سطوح سخت و کوچک مناسب هستند. دستگاه تمیز کننده باید به صورت دستی باشد یا لوله جداشدنی یا شلنگ داشته باشد.

موردی که شما فکر می کنید بر روی سطح مورد نظر شما بهتر عمل می کند را انتخاب کنید.
ماشین بخارشو را آماده کنید. برای استفاده از ماشین بخارشو، باید آب و پاک کننده را داخل محفظه بریزید. این بسیار متفاوت است و بستگی به نوع ماشین بخارشور دارد. بنابراین دستوراتی را که بر روی مدل شما نوشته شده است را پیروی کنید .
از افزودن صابون زیادی به آب خودداری کنید. شستن پارچه مبل چندین بار آسانتر است تا اینکه بخواهیم صابون اضافی را از روی پارچه مبل پاک کنیم.

مراحل شستشوی مبلمان با بخار شوی

ابتدا از شستشوی کوسن ها شروع میکنیم (اگر تکه ای یا قسمتی از مبل که از آن جدا میشود مثل پشتی های جداشدنی) ابتدا آن ها را بخارشویی میکنیم.

با دستگاه بخار شوی روی سطح آن ها بخارشویی میکنیم بخار در آن پاشیده میشود.

 دکمه ای بر روی بخارشو است که آب و بخار را بر روی پارچه مبل می پاشد. با این کار پارچه خیس و مرطوب می شود هنگامی که دکمه را فشار می دهیم. فورا دستگاه را بر روی قسمتهای مرطوب میکشیم. آب اضافی و پاک کننده را از سطح پارچه مبل جمع میکنیم.

ممکن است فقط لازم باشد که گوشه هایی از پشتی را بخارشو استفاده کنید!

شستشوی مبلمان با دستگاه کف شور

اگر همه گوشه ها را بخارشو بکشیم به نوبتی این کار را انجام میدهیم و هر بار یک گوشه پشتی را بخارشو میکشیم.

نکته : لازم نیست که پشتی را بر روی گوشه خیس قرار دهید زیرا بیشتر طول می کشد تا خشک شود و ممکن است به پارچه مبل آسیب بزند.

به توصیه قالیشویی افرا اگر میخواهید در خانه خودتان این کار را انجام دهید به نکات زیر توجه کنید.

بخش کوچکی از پارچه را به نوبت تمیز کنید. آب را از سطح پارچه همانند پشتی ها جمع کنید. لازم نیست که همان موقع قسمتهای بزرگ را بخارشویی کنید. این کار باعث می شود که آب در قسمت اول بماند و آب زیادی را به خود می کشد در حالیکه بخار را به مابقی بخشها اعمال می کنید. این کار باعث می شود که آب در پارچه نفوذ کند و وقت بیشتری می برد تا خشک شود. این کار را چندین بار تکرار کنید تا تمیز شود. اگر بخش خاصی از مبل لکه است، شما می توانید دوباره به آن قسمت برگردید و آن قسمت را دوباره تمیز کنید. نباید منظر بمانید تا کاملا خشک شود.

مراحل خشکشویی مبلمان در منزل

چه جنس مبل هایی برای خشکشویی مناسب است؟

قبل از استفاده از بخارشو بر روی روکش مبل، مطمئن شوید که پارچه مبل قابلیت تحمل آب را بر اساس روشهای پاکسازی دارد.

شما میتوانید این اطلاعات را از برچسبی که بر روی مبل است بدست آورید.

این برچسب فهرستی از انواع روشهای پاکسازی قابل قبول را برای مواد خاص آورده آست.

اگر X را بر روی برچسب مشاهده کردید این بدان معناست که آب به پارچه آسیب می رساند و نمیتوانید از بخارشو استفاده کنید.

معمولا همانطور که در ابتدای مقاله مطرح شد، شستشوی مبلمان چرمی برای خشکشویی مناسب نمی باشد.

و اغلب مبلمان های از جنس پارچه ای جهت خشکشویی مناسب تر می باشند.

نکات بعد از شستشوی مبلمان

بعد از شستشوی مبلمان اکیدا  از نشستن بر روی مبل اجتناب کنید و صبر کنید تا مبل کاملا خشک شود.

هنگامی که همه قسمتهای پارچه مبل بخارشو کردید مدت زمانی طول می کشد تا خشک شود.

این مقدار زمان بستگی به میزان رطوبت و بخار استفاده شده و آب و هوای آن روز دارد که شما مبل را تمیز می کنید.

شما می توانید فرایند خشک شدن را با استفاده از پنکه، باز کردن پنجره و خشک کن تسریع بخشید.

سفارش شستشوی انواع مبلمان به جز چرمی در قالیشویی افرا

ما با بکارگیری دانش افراد با تجربه و آموزش دیده از شوینده مناسب با نوع و جنس مبل شما استفاده می کنیم. ما با بهره گیری از نیروهای مجرب قادر هستیم انواع مبلمان به جز جنس چرمی را شستشو دهیم. نیروهای ما از دستگاه بخارشوی جهت شستشوی مبل استفاده می کنند. استفاده از به روزترین دستگاه ها سبب افزایش کیفیت خدمات ما شده است.

شما می توانید از طریق آنلاین و یا حضوری سفارش خود را ثبت کنید. هر کدام از این روش ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. افرادی که آنلاین قصد ثبت سفارش دارند، ابتدا باید فرم موجود در سایت را پر کنند. پس از پر کردن فرم همکاران پشتیبانی ما با شما تماس خواهند گرفت. سپس نیروهای ما در اسرع وقت در محل شما حاضر خواهند شد.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *