بهترین زمان شستشو قالی ها در قالیشویی ها

بهترین زمان شستشو قالی ها در قالیشویی ها

آیین نورزو و خانه تکانی از ایین های باستانی ما ایرانی ها می باشد. همواره با شنیدن نام خانه تکانی ناخودآگاه به یاد شستشوی فرش و قالی های می افتیم. امروزه با تغییر سبک زندگی و ساخت و ساز اپارتمان ها ، شستشوی فرش در منزل کار اسان و ساده ای نیست. نداشتن فضا برای شستشو و خشک کردن فرش، سنگینی فرش درهنگام شستشو، مصرف بی رویه آب، نداشتن علم کافی برای شستشوی فرش ها به ویژه فرش های دستباف باعث شده اکثر مردم فرش های خود را جهت شستشو به قالیشویی های مجاز بسپارند.

اما چه زمانی بهترین زمان باری شستشوی فرش می باشد؟

از انجایی که بیشتر مردم علاقه به داشتن خانه ای تمیز در دید وبازدید های ایام نوروز را دارند، بیشتر ترجیح می دهند فرش ها خود رار در ماه های پایانی سال بشورند اما این زمان، زمان مناسبی نیست نمی باشد. به دلیل حجم و فشار بالای کار درقالیشویی ها ممکن است عملیات شستشو، خشک شدن، اتو شدن و کاور شدن به طور کامل صورت نگیرد. این امر سبب اسیب به فرش های دستباف و به بخصوص فرش های ابریشمی می گردد. بنابراین پیشنهاد می گردد جهت اطمینان خاطر از حیث شستشو و خشکشویی مبلمان خود ، در فصل گرم سال یعنی تابستان به شستشوی فرش های خود اقدام نمایید.

تاثیر فصل ها و ایام ها در قالیشویی

از جمله پارامترهایی که در کیفیت وسلامت شستشوی فرش تاثیر گذار می باشد زمان مناسب شستشو می باشد. فرش شسته شده در معرض اسیب پوسیدگی می باشد و بنابراین باید سریعا خشک گردد. در فصل های بارندگی مانند پاییزو زمستان ممکن است به خاطر بارندگی مرحله خشک شدن به تعویق بیافتد و فرش دچار پوسیدگی گردد. فصل مناسب جهت شستشوی فرش ها اغلب نیمه اول سال و ماه های گرم سال می باشد. از انجایی که در تابستان تابش افتاب داغ بر روی فرش شسته شده باعث اسیب فرش می گردد پیشنهاد می گردد در ماه های گرم سال نیز فرش های خود را بویژه فرش های دستباف را جهت شستشو به قالیشویی ها مجاز بسپارید. شستشوی فرش های ماشینی زمان خاصی ندارد و شستشوی آنها در هر فصل از سال امری کاملا منطقی می باشد. در خصوص شستشوی فرش ها در روز ها آخر سال پیشنهاد می گردد فرش های خود را در یک و یا دو ماه آخر سال به قالیشویی ها بسپارید. در این بازه زمانی می توانید به راحتی از ارائه خدمات قالیشویی ها بهره مند شوید.
قالیشویی افرا با داشتن مجموعه ای بسیار منظم و با برنامه در ایام نورز خدمات خود را با همان کیفیت روزهای دیگر سال ارائه می دهد.

زمان تحویل فرش ها در ایام مختلف سال

هنگامی که فرش های خود را به قالیشویی های مجاز می سپارید اولین سئولاتی که از انها می پرسید قیمت شستشو و زمان تحویل فرش شما می باشد. زمان تحویل فرش ها بیشتر به شرایط اب و هوایی و زمان ارسال شما بستگی دارد. بدیهی است در روزها و ماه های بارندگی ممکن است مرحله خشک شدن طولانی تر شده و زمان تحویل فرش اندکی به تعویق بیفتد. هم چنین شلوغی قالیشویی ها نیز در این امر بسیار مهم می باشد.

درماه های پایانی سال حجم کار در قالیشویی ها بسیار بالاست.

و زمان تحویل فرش ممکن است طول بکشد.

معمولا قالیشویی های مجاز بیشترین تلاش خود را می نمایند.

تا فرش ها در اسرع وقت و حداکثر تا چهار روز کاری تحویل دهند.

قیمت قالیشویی ها در فصل های مختلف سال

قیمت شستشوی قالی در انواع روش های قالی شویی متفاوت است.

با توجه به درصد و نرخ تورم و سرویس ها ی خدماتی اعلام می گردد.

قیمت اعلام شده به صورت حداقل نرخ قالیشویی و پایه محاسبه می گردد.

عوامل زیادی موجب افزایش قیمت شستشوی قالی می گردند.

معمولا قیمت شستشو بر اساس ابعاد و متراژ فرش تعیین می شود.

هر چه ابعاد فرش بیشتر نرخ شستشو نیز بالاتر اعلام می شود.

از دیگر پارامترهایی که بر قیمت شستشوی فرش تاثیر گذار است.

تراکم بافت قالی می باشد.

قطعا شستن فرش های متراکم سخت تر و در نتیجه هزینه شستشوی بالاتر می باشد.

نوع فرش نیز در هزینه شستشو بی تاثیر نیست.

بدیهی است فرش ها دستباف که الیاف و جنس حساستری دارند.

نیازمند شستشوی دقیقتر و مواد شوینده بهتری هستند.

درنتیجه بهای شستشوی فرش های دستباف از فرش ها ی ماشینی بیشتر می باشد.

در روزهای پایانی سال و نزدیک شدن به ایام نوروز.

از انجایی که تقاضا برای شستشو بیشتر می گردد.

ممکن است قالیشویی ها هزینه بیشتری از شما طلب نمایند.