پنج توصیه کارشناسان قالیشویی برای سالم نگه داشتن فرش ها

5 توصیه کارشناسان قالیشویی برای سالم نگه داشتن فرش ها

این روزها قالیشویی در تهران به مرور افزایش یافته است، اما در این میان به قالیشویی هایی اعتماد کنید که از کادر مجرب و کارشناسان فرش استفاده کرده اند.

کارشناسان فرش در قالیشویی افرا که وظیفه ی کنترل کردن فرش ها دارند، توصیه هایی برای بهتر ماندن فرش های شما در نظر گرفته اند که بهتر است در این مقاله از این توصیه ها با خبر شوید.

سالانه حداقل یکبار فرش های خود را به قالیشویی بسپارید

حتما سعی کنید فرش هایتان را حداقل یک تا دو بار به قالیشویی بسپارید تا کاملا به روش های مناسب فرش شما زا شستشو دهند . اکثر خانم های خانه دار به علت وسواسی که به خرج میدهند سعی دارند فرش های خودشان را در منزل شستشو دهند با استفاده از شامپو فرش و یا روش های دیگر  ولی این نوع شستشو ها تمامی گرد و خاک و کثیفی فرش را نمیگیرد و به مرور زمان فرش های شما چرک مرد میشوند و دیگر جلوی خوبی توصیه نخواهند داشت پس به شدت پیشنهاد میگردد از روش های قالیشویی استفاده کنید.

[ اگر هنوز در شستشوی فرش هایتان در قالیشویی شک دارید از فیلم های قالیشویی دیدن فرمایید تا با خیال راحت سفارش دهید.]

نگهداری از ریشه های فرش

ریشه های فرش خود را حتما کاور بکشید

ریشه های فرش به ویژه در فرش های دستباف که به صورت دستی بافته شده است، (راهنمای نگهداری از فرش دستباف ) بسیار در معرض آسیب و کثیف شدن است زیرا ریشه های فرش در مسیر پاخوردگی زیادی وجود دارد و ممکن است همیشه ریشه های فرش کنار درب منزل و یا کنار درب ورودی آشپزخانه قرار بگیرد .

پس حتما به توصیه کارشناسان قالیشویی ریشه های فرش خود را کاور کنید که هم اینکه آسیب نبیند و اینکه مرتب شوند و از پاخوردگی و بهم ریختگی جلوگیری کنند.

کاور ریشه فرش در حالت کلی یکی از خدمات مهم قالیشویی افرا میباشد که در برخی موارد که با ترمیم ریشه فرش مواجه میشویم حتما از کاور ریشه استفاده میکنیم.

جاروبرقی زدن مرتب فرش ها

مرتبا هفته ای 2 بار فرش های خود را جاروبرقی بکشید

طی مقاله های قبلی که ذکر شد در طول هفته توصیه میشود حداقل 2 بار قالی های خود را اعم از دستباف یا ماشینی حتما به روش  صحیح جاروبرقی کنید که گرد و غبار لابه لای پرزهای فرشتان پخش نشود که باز هم مشکل چرک مورد پیش نیاید . جاروبرقی زدن به حفظ و ماندگاری فرش ها به شدت کمک میکند .

لکه برداری از فرش ها در همان لحظه

بیشتر پیش می اید که درمنزل بر اثر یک اتفاق و یا هر لحظه چیزی بر روی فرش بریزد و لکه بدی در فرش ایجاد کند ، به این خاطر گفته میشود حتما فرش هایتان را همان لحظه لکه برداری کنید حال ممکن است این لکه ها شامل لکه چای ، قهوه ، خون ، لوازم آرایشی و .. باشد که در این مقاله لکه برداری از فرش میتوانید روش های خانگی و فوری را بخوانید تا از فرش هایتان نگهداری کنید.

لکه برداری فوری از فرش

از رطوبت و خیسی فرش ها حدالامکان جلوگیری کنید

رطوبت میتواند فرش های شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و مشکلاتی از قبیل پوسیدگی فرش ، قاطی کردن رنگ فرش و از بین رفتن تار و پود فرش ایجاد کند که این ها هر کدام روش های مختلفی برای برطرف کردن آن ها دارند.

معمولا در شمال ایران به دلیل رطوبت اکثر فرش ها دچار پوسیدگی میشوند ولی بهتر است راه های جلوگیری از پوسیدگی فرش توسط رطوبت را بدانیم تا از مشکل پیشگیری کنیم.

این ۵ توصیه از توصیه های مهم کارشناسان قالیشویی بود که حتما در جهت حفظ و نگهداری قالی های خود از این ها استفاده کنید.

در قسمت پایین میتوانید نظرات خود را برای ما ارسال کنید تا از بازخورد شما با خبر شویم.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *